82 טביעת האצבע הירושלמית

האגודה למען ירושלים (Pro- Jerusalem Society), שפעלה בשנים 1926-1918, יצרה במובנים רבים את דמותה של ירושלים כפי שאנו מכירים והגדירה מתווה שימור עירוני שלא היה קיים בה קודם. כוחה והשפעתה נבעו ממגוון האישים שפעלו במסגרתה: נציגי כל הדתות בעיר, אמנים, מתכננים, פקידי ממשל ואזרחים; ופעולותיה בעיר באו לידי ביטוי בקני מידה שונים – מאריחי הקרמיקה עד תוכנית המתאר העירונית, וכך יצרה האגודה, עוד לפני כ-100 שנים את הדימוי של ירושלים כפי שאנו תופסים אותה כיום.
במפגש שיעסוק בתוכנית מדיניות השימור המתהווה של ירושלים, יוצגו חלקים מתערוכת "פרו-ג`רוזלם – 100 שנים של שימור", אשר התקיימה במסגרת שבוע העיצוב 2018 ובחנה מנקודת מבט עיצובית את הרלוונטיות של הנושאים אשר בהם עסקה האגודה לפני כ-100 שנה, וכן תובנות מסקר שנערך בקרב 100 מאנשי ונשות העיר אשר נשאלו "מה היית רוצה לשמר בירושלים".
הדיון שיתקיים במסגרת המפגש יתמקד בנושא השימור מנקודת המבט של האגודה שפעלה לפני 100 שנים אל מול התהליכים העכשוויים של כתיבת תוכנית מדיניות השימור לירושלים ויבקש לשמוע מהציבור הרחב, הירושלמי והלא-ירושלמי, מה חשוב לשמר בירושלים. במסגרת הדיון יציג צוות תוכנית מדיניות השימור לירושלים את תהליך העבודה, מסקנותיו הראשוניות והדילמות שעלו במהלך כתיבת תוכנית המדיניות המתהווה.
רוצים להשתתף בסקר "מה חשוב לשמר בירושלים" ולהשפיע? היכנסו לאתר והשפיעו.
לדף האינסטגרם של התערוכה.
מפגש ודיון פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.

אירוע בלתי נגישאירוע בלתי נגיש
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו