15 המדריך לתכנון רחובות העיר העתיקה

סיורים בשני מוקדים שבהם מיושם המדריך לתכנון רחובות העיר העתיקה בירושלים (זוכה אות העיצוב לשנת 2013 בתכנון עירוני) – פרויקט מקיף שנעשה על ידי עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י) ועל ידי צוות מתכננים גדול בראשות אדריכלית הנוף מרב דביש בן משה, כדי להתאים את המרחב הבנוי בעיר העתיקה למאה ה-21 וכדי ליצור אבות טיפוס של כלים שינחו את המתכננים בפתרון הבעיות האופייניות לתכנון ולשדרוג רחובות העיר העתיקה. הסיורים ייפתחו בהצגת המדריך ועקרונותיו וימשיכו כל אחד לפרויקט שתוכנן על פי המדריך.
הסיור הראשון (ב-11:00) יתמקד ברחבת שער יפו שחודשה ואורגנה מחדש כולל שיפוץ החזיתות, טיפול בחפיר, הסדרת תנועת הרכבים והולכי הרגל ועוד. הפרויקט תוכנן על ידי אדריכל גיא איגרא שיציג אותו ותתלווה אליו אדריכלית הנוף אדריכלית מרב דביש בן משה, מחברת המדריך.
הסיור השני (ב-13:00) יתמקד בתכניות המתהוות בימים אלה למתחם השער החדש שיוצגו על ידי אדריכל נמרוד איתן ממשרד מייקל שוורץ אדריכלים. לסיור תתלווה אדריכלית הנוף מרב דביש בן משה, מחברת המדריך.
בסיורים יוצגו גם בעיות הנגישות הקשות והמאתגרות באזור הרוחש פעילות מסחרית ותנועה צפופה של הולכי רגל כמעט בכל שעות היממה, והניסיון להתאים את הפתרונות לאמות המידה המקצועיות המקובלות בימינו תוך יצירת שפת רחוב אחידה ושמירה על אופייה ועל ייחודה של העיר העתיקה גם לדורות הבאים.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.

אירוע נגישאירוע נגיש
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו