34 בניין כלל המתחדש

הזדמנות לגלות את התחדשות בניין כלל ואת הקבוצות שהחלו לפעול בו בשנה האחרונה: מוסללה, קיימותה וקואופרטיב בשותף, בבית פתוח ובסיורים מודרכים שיעבירו נציגי הקבוצות.
בניין כלל נבנה בשנות ה-70 על חורבותיו של בית הספר תורה ועבודה כמרכז הקניות הראשון בירושלים – קונספט חדשני לתקופתו. לבניין שתוכנן על ידי האדריכל דן איתן 15 קומות, והוא היה סנונית ראשונה של תוכנית לבניית מגדלים במרכז העיר, שהופסקה לאחר בנייתו ולנוכח הביקורת שעורר. בסיורים עם נציגי הארגונים והמיזמים החברתיים הפועלים בו כיום, יסופרו תולדות הבניין ויוצגו הפעילויות המתקיימות בו– בקומות המשרדים ועל הגג: גלריית אמנות, פארק ירוק, מרכז לדבוראות עירונית, אדמהיא– מרכז לפיסול ובנייה באדמה ועוד; מרביתן מתרחשות במרחב הציבורי מתוך רצון לייצר מודל חדש שבו פעולה אמנותית בעלת זיקה חברתית מתרחשת במרחב העירוני ומשפיעה עליו.
בחמישי ב-20:30 יהפוך מבנה האמפי של הבניין בעל האקוסטיקה הייחודית לבמה מסתובבת של שירת מקהלות: מקהלות שונות יגיחו ממרפסות המרכז המסחרי, והקהל יוזמן להיכנס ולצאת כדי לבחון את נקודות המבט ואת טווחי השמיעה של השירה. אוצרת המופע: יהודית שלוסברג.
בית פתוח וסיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.

close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו