43 בניין כלל המתחדש

בניין כלל שבמרכז העיר עובר בשנים האחרונות תהליכי התחדשות ושינוי ייעוד. בסיורים יוצגו הקבוצות שהחלו לפעול בו לפני כשנתיים: מוסללה, נחלתה, קיימותה וקואופרטיב בשותף, וכן המרפסת שנפתחה במאי האחרון – שילוב בין פארק עירוני על גג, סטודיו לאמנות וקיימות, מרחב ציבורי ומעבדת מחקר על חיים עירוניים מקיימים.
בניין כלל נבנה בשנות ה-70 על חורבותיו של בית הספר תורה ועבודה כמרכז הקניות הראשון בירושלים – קונספט חדשני לתקופתו. לבניין שתוכנן על ידי האדריכל דן איתן 15 קומות, והוא היה הסנונית הראשונה בתוכנית לבניית מגדלים במרכז העיר. התוכנית הופסקה לאחר בניית בניין זה עקב הביקורת שעורר.
בסיורים עם חברי קבוצת מוסללה וחברי קואופרטיב בשותף יסופרו תולדות הבניין ויוצגו הפעילויות המתקיימות בו, מרביתן מתרחשות במרחב הציבורי מתוך רצון לייצר מודל חדש, שבו פעולה אמנותית בעלת זיקה חברתית מתרחשת במרחב העירוני ומשפיעה עליו: עבודות האמנות שנוצרו בחלליו השונים, עבודה חדשה במרחב הציבורי של אקסל אוולד ושל הקורס לאמנות ציבורית מבצלאל בהנחיית סיגל ברניר ופני הס יסעור, המרכז לדבוראות עירונית, אדמהיא – מרכז לפיסול ובנייה באדמה ועוד;
בחמישי ב-20:30 יהפוך מבנה האמפי של הבניין בעל האקוסטיקה הייחודית לבמה מסתובבת של שירת מקהלות: מקהלות שונות יגיחו ממרפסות המרכז המסחרי, והקהל יוזמן להיכנס ולצאת כדי לבחון את נקודות המבט ואת טווחי השמיעה של השירה. אוצרת המופע: יהודית שלוסברג.
בית פתוח וסיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.

close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו