79 בית החולים הנסן

אדריכל: קונרד שיק, 1887.
הזדמנות לבקר בבית החולים הנסן – שנקרא בעבר "בית המצורעים" והיה סגור למבקרים – ולהכיר את הבניין אפוף המסתורין שתכנן האדריכל קונרד שיק במאה ה-19 ושנוהל על ידי מסדר האחים מהרנהוט הגרמני עד קום המדינה. הביקור כולל כניסה לתערוכות "מאחורי החומה" ו"מרפא בציון", על בתי חולים בירושלים שמחוץ לחומות בין השנים 1925-1862.
בימים אלה יוצאת לדרך תכנית לפיתוח המתחם המבוצעת על ידי עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים ומייעדת את המקום למרכז מדיה אינטראקטיבית ראשון מסוגו בארץ שייפתח במחצית הראשונה של 2012.
בשישי ב-8:30 יתקיים סיור בהדרכת מיקי כהן שיספר את תולדות המבנה ויעבור גם בתערוכות. משך הסיור כשעה, והוא מוגבל ל-50 הבאים הראשונים.
בהמשך ייפתחו הבית והתערוכות לביקור ללא הדרכה.
ב-13:30 וב- 14:30 יתקיימו במקום מצגות של האוצרת והאמנית ענת ליטווין שתציג את הפרויקט הבינלאומי של ה- HomeBase שמגיע בקיץ הקרוב לירושלים. The HomeBase Project הוא פרויקט אמנות אורבאני ללא מטרות רווח שחותר לדיאלוג בין תרבותי, מודעות חברתית וקירוב אנושי שנוסד ב-2006 על ידי ליטווין ומנוהל על ידי קבוצת אמנים בינלאומית. מאז היווסדו התקיים הפרויקט בחמישה `בתים` בערים שונות בעולם, זכה להצלחה ולחשיפה בינלאומית והוגדר כ"מודל חדש לאמנות ציבורית עכשווית". בקיץ הקרוב מתוכנן הפרויקט להגיע לירושלים ולחבר בין קהילות אמנים מירושלים, ברלין וניו יורק. ה- HomeBase Project VI Jerusalem מתקיים בשיתוף עם ארגון "שיר".
web: www.homebaseberlin.com
video: http://www.monopol-magazin.de/tv/201053/HomeBase-in-Berlin-Pankow.html
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.

אירוע בלתי נגישאירוע בלתי נגיש
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו