ביתא פתוח ותערוכה

הזדמנות להכיר את ביתא – מרכז אמנות עירוני חדש המתמקד ביחסים בין אמנות, חברה ועיר וממוקם בבית סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו– ולצפות בתערוכה בונים את ביתא המוצגת במקום.
בית סיידוף הוא המבנה המרכזי בשכונה שנבנתה ב-1911 על ידי יצחק סיידוף, עולה עשיר מבוכרה, ושימש למגורים, מסחר ומלאכה. המבנה המקורי היה גדול ומוארך, בן שתי קומות, בעל חזית מסחרית לרחוב יפו. לאורך השנים הידרדר מצבו הפיזי של המבנה ולאחרונה הוקם בחצרו הפנימית מגדל דירות – פרויקט שבמסגרתו שוקם ושופץ בית סיידוף ההיסטורי, וחלל בן 200 מ"ר בו הוקצה למחלקה לאמנות חזותית של עיריית ירושלים.
בביתא, שנפתח לפעילות בימים אלה, מבקשים להציע מבט אחר על העיר באמצעות מרכז מבקרים אמנותי, תערוכות, סיורי אמן, ארכיון שכנים, מעבדת מחקר ויצירה; ובעזרת פגישות עם אמנים, תושבים ובעלי תפקידים.
בהיעדר תיעוד של בית סיידוף ההיסטורי הפך החיפוש אחר מידע על אודותיו לחלק מתהליך המחקר והיצירה של האמנים בביתא– תהליך שבו צפים השינויים העירוניים, הערכיים והחברתיים שעברה ירושלים לאורך השנים.
התערוכה "בונים את ביתא" של קבוצת הרזידנסי באותו השם – קבוצה בינתחומית של 12 עמיתים-יוצרים – היא תוצר של שלושה חודשים וחצי של יצירת עבודת אמנות ייחודית למקום ובניית תשתית רעיונית ואופרטיבית לביתא. בעבודות המוצגות בה: מיצב ארכיון על ההיסטוריה של בית סיידוף, בסטת סטודיו צילום נייד, עמדת מיפוי שיתופית, סיורי אמן, מפעל לייצור רעפים ממזון ציפורים ועוד.
בשישי ב-12:00 יתקיים שיח אמן עם האמנים דפנה שלום ואלעד ירון וב-13:30 תתקיים במקום מסיבת צהריים.
בית פתוח ותערוכה פתוחה. אין צורך ברישום מוקדם.
לאתר של ביתא.

close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו