בוסתן בקעה

אדריכלים: בריידמן אגמון אדריכלים. אדריכל אחראי: מטיאס וייסבאום; אדריכלות נוף: וינר סינגר אדריכלים; תכנון התב"ע: מלצר איגרא כהן אדריכלים; יזם: מ.א.ה.ר; ניהול פרויקט: מאיר אניסימוב. פרויקט בתחילת בנייה.
מפגש עם האדריכלים נורית אגמון, יואל בריידמן, מטיאס וייסבאום ורחל וינר, שבו יציגו את הפרויקט המיועד לקום על עתודת הקרקע הגדולה האחרונה בבקעה – שטח בית הספר החקלאי הישן המתפרש על כ-20 דונם – וכולל בניין לשימור, פרויקט מגורים בקנה מידה גדול (160 יחידות דיור בשבעה בניינים) ושטחים ציבוריים נרחבים. במפגש יציגו האדריכלים את המודל של הפרויקט ויספרו על תכנונו שכלל הליך ציבורי שבמסגרתו תוכנן פארק בשיתוף נציגי הקהילה ובסדנאות משותפות רב גילאיות. הפארק שיוקם בסופו של דבר כולל בתוכו גינה חקלאית עירונית (שכבר החלה לפעול) ועצים ותיקים ששומרו, והוא יוצג בסיור על ידי מנהל הפרויקט, מאיר אניסימוב. תכנון מבני המגורים מושפע מאופי הבניין לשימור ומשתמש בשפה האדריכלית של הבנייה המסורתית באבן. 
כהמשך לסיורים האדריכליים תיפתח גם הגינה הקהילתית – גינת החווה – לסיורים בהדרכת עמוס צ`יוידאלי. בסיורים יסופר על תהליך שיתוף הציבור בתכנון הפארק שהחל בהתנגדות התושבים לפרויקט ובסופו הוקמה הגינה (שהחלה את פעילותה בקיץ האחרון במקביל לבנייה בשטח) ועל מטרותיה של הגינה: שימור זכר החווה העירונית לחינוך חקלאי שפעלה במקום עשרות שנים והפעלת חקלאות עירונית שיתופית.
3 מפגשים ל-35 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.

close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו