בתים מבפנים
איזור: פעילות: מועד:
 
דף 6 מתוך 6< הדף הקודם    1   2   3   4   5   6   
101.
בית הספר האנגליקני הבינלאומי
רחוב הנביאים 82.
שבת, 28.10, 16:00-10:00.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
אדריכל: ברספורד פייט (אנגליה), 1897.
בואו לגלות מתחם המסתתר מאחורי חומה במרכז העיר ובתוכו מבנה בצורת פרסה הטובל בגן מוצל. המבנה שימש בראשיתו כבית חולים מודרני של האגודה האנגליקנית, וסביבו ניטע גן רחב ידיים לצמחי מרפא ששימש גם כמקום מרגוע לחולים. במלחמת השחרור אירח המבנה את בית החולים הדסה, וכיום הוא משמש כבית ספר אנגליקני. הסיורים ייפתחו בפרזנטציה קצרה על תולדות המבנה. סיור ל-25 משתתפים יצא מדי שעה עגולה, סיור אחרון ב-16:00. לא תהיה אפשרות להתהלך במתחם באופן עצמאי.
סיורים ל-25 הבאים הראשונים בכל סבב. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
102.
שימור, התחדשות ופיתוח במגרש הרוסים
נקודת מפגש: רחוב הלני המלכה פינת רחוב יפו.
שבת, 24.10, 17:00.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
סיור בהדרכת מלכה אליהו-קוסוביץ שיתרכז בנובה ירוסלמה (ירושלים החדשה) המוכרת גם כמגרש הרוסים – עיר בתוך עיר שנבנתה החל מהמחצית השנייה של המאה ה-19 עבור צליינים רוסים. בסיור יוצגו השיניים הדרמטיים העוברים על המתחם ויועלו סוגיות של שימור מול התחדשות ובנייה במרכז העיר. הסיור יתעכב לצד כמה מהמבנים המשמעותיים במתחם: בניין בצלאל החדש, המבנים לשימור בכיכר ספרא וחצר סרגיי. משך הסיור כשעתיים וחצי.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
103.
בית הגת
סמטת הגבעה 14, עין כרם
חמישי, 26.10, 17:00-14:00.  
בית לשימור/סיור בנושא שימורמתאים לילדים
אדריכל: לא ידוע, 1870.
בית פתוח במבנה המדגים השתלשלות שימושים האופיינית לבתי עין כרם. במקור שימש כטחנת הקמח וכבית הבד של מנזר האחיות ציון וכיום משרת את עמותת בית הגת, המקיימת בו פעילויות לקירוב בין דתות ובין תרבויות וכבית לאמנים המפעילים בו מרכז אמנות ולהגות ומרחב מפגש בין תרבותי ודתי ליוצרים, אמנים ואנשי רוח.
סיורים בהדרכת אנשי הצוות של המקום יצאו מדי 40 דקות. סיור אחרון יצא ב-16:40.
בית פתוח וסיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
104.
בית תבור, המכון השוודי ללימודי תיאולוגיה
רחוב הנביאים 58.
חמישי, 26.10, 9:00 | שבת, 28.10, 10:00 ו-11:30.  
אדריכל: קונרד שיק, 1889-1882.
סיורים מודרכים במבנה שהוכתר בעבר על ידי טדי קולק בתואר "הבית היפה ביותר בירושלים". הבית נבנה עבור משפחתו של קונרד שיק ובתכנונו ושימש את משפחתו מ-1882 עד 1901. מבחינת סגנונו האדריכלי מאופיין הבית בסגנון אירופי ובמוטיבים אוריינטליים. כיום בית תבור הוא בבעלותה של הכנסייה הלותרנית השוודית ומשמש כמכון אקדמי ללימודי תיאולוגיה. את הסיור בחמישי ינחה ישראל הרן מצוות בית תבור. את הסיורים בשבת תדריך ציפי רון – פעילה סביבתית, יו"ר הוועדה לנופי תרבות באיקומוס וחברה בוועדת השימור העירונית – והם יכללו כניסה לגן האינטימי ולקאפלה. לא תותר כניסה עם כלי נשק.
3 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
105.
פרטים של אבן
נקודת מפגש: שער יפו.
שישי, 27.10, 8:15.  
סיור בעקבות תערוכת "ירושלים של פרטים" במוזיאון ישראל, שיתמקד בפרטי חומת העיר העתיקה ויציג בשטח חלק מהפרטים המתועדים בתערוכה. את הסיור יוביל רוני פלד ממוזיאון ישראל וייחשף בו עושר הפרטים בחומה: מגוון האבנים, הצבעים, הצורות, המדליונים, המגדלים, הכתובות וטכניקות הסיתות. הסיור יסתיים בשער יפו. משך הסיור כשלוש שעות.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
106.
מנהרת פרויקט הכניסה לעיר ירושלים
נקודת מפגש: שדרות שז"ר, בין בנייני האומה למסעדת אמא (מול משרד החוץ הישן).
שישי, 27.10, 11:00;   שישי, 27.10, 12:00.  
אירוע בלתי נגיש
הפרויקט הוא שיתוף פעולה בין משרד התחבורה, משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים. העבודות מנוהלות על ידי חברת עדן ועבודות התשתית מבוצעות על ידי חברת מוריה.
הזדמנות לסייר באתר העבודות התת קרקעי של פרויקט הכניסה לעיר שיהפוך לרובע העסקים, התחבורה והתרבות הגדול בארץ, ולשמוע מפי מנהליו על האופן שבו מתבצע המהפך בכניסה לעיר. רובע הכניסה לעיר הוא הפרויקט הגדול ביותר בארץ ועלותו מוערכת ביותר ממיליארד וחצי שקל. במסגרתו צפויים להיבנות 24 בניינים, מרחבים ציבוריים ומגוון מבני תרבות, פנאי ובילוי.
הסיור יכלול הסבר קצר על הפרויקט וכניסה למנהרות החפורות מתחת לפני הקרקע.
הכניסה בקבוצות של 30 איש בכל סבב. יש להגיע 15 דקות לפני תחילת הסיור כדי להתעדכן בהוראות הבטיחות. משך הסיור כ-45 דקות.
ההשתתפות בסיורים במכנסיים ארוכים ובנעליים סגורות בלבד. לא תתאפשר כניסה לאתר ללא לבוש זה. מבקרים עד גיל 18 מחויבים בליווי הורה או מבוגר מטעם ההורה. לא תתאפשר השתתפות לילדים מתחת לגיל 5.
הסיור באתר הבנייה אינו נגיש לנכים ולבעלי מוגבלות הליכה. מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית בלבד. למגיעים ברכב מומלץ לחנות בחניון.
2 סיורים ברישום מוקדם, מוגבלים ל-20 משתתפים.
 
 
107.
אור באבן
נקודת מפגש: כיכר צה"ל בצד מבנה העירייה.
חמישי, 26.10, 19:00.  
אירוע נגיש
הזדמנות לשמוע מפי מובילי פרויקט התאורה החדש ברחוב יפו – מנהל הפרויקט איציק פאריינתי ומעצב התאורה קובי רוזנטל (מגיל טייכמן תאורה בע"מ) – איך נולד מיזם התאורה של המונומנטים לאורך רחוב יפו, כיצד התבצע תהליך התכנון והתיאום שלו מול גורמי התכנון והקהילה – בהם תושבים, סוחרים ובעלי בתים – וכן ללמוד על האתגרים שבהארת מבנים ועל שיטות ההארה שנבחרו. הפרויקט בניהול עדן – החברה לפיתוח כלכלי בירושלים. הסיור יסתיים בכיכר ציון. משך הסיור כשעה וחצי.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
108.
ספיד דיזיין
נקודת מפגש: הבמה המרכזית בכיכר ספרא.
שישי, 27.10, 13:00-10:00.  
אירוע נגיש
איך להתאים חלל קטן למשפחה מתרחבת? איך לשלב בדירה פתרונות אחסון יעילים?
IID – אגודת מעצבי הפנים בישראל מזמינה את תושבי ירושלים לקבל ייעוץ אדריכלי ועיצובי ללא תשלום. במרתון של ייעוצים שיתקיים בכיכר ספרא, יעניקו עשרות מעצבי פנים בכירים שירותי ייעוץ בפגישות פרטיות של כחצי שעה ויסייעו לכם במציאת פתרונות לבעיות עיצוביות.
שימו לב, כדי לקבל ייעוץ יש להגיע מצוידים בתוכנית הדירה או בשרטוט של החלל (כולל מידות) וכן בתמונות.
אגודת מעצבי הפנים היא אגודה ותיקה ששמה הקודם היה אגודת אדריכלי הפנים, והיא מאגדת מאות חברים העוסקים בתכנון ובעיצוב פנים. מטרת האגודה היא קידום מקצוע עיצוב הפנים בישראל והגברת המודעות לחשיבותם של מעצבים מקצועיים.
פגישות הייעוץ על בסיס "כל הקודם זוכה".
 
 
109.
ארכיון אוספי המושבה האמריקנית
נקודת מפגש: גן Palm House, מלון אמריקן קולוני, רחוב לואיס וינסנט 1.
שבת, 28.10, 12:00;   שבת, 28.10, 13:00.  
אירוע נגיש
ביקור בארכיון הכולל תצלומים, מסמכים, קטעי עיתונות ואמנויות יפות מהמאה ה-19 המתעדים תקופות מפתח, אירועים מיוחדים ואת חיי היומיום בלבנט מנקודת מבטם של חברי קולקטיב נוצרי משיחי משיקגו שהתיישב בירושלים ב-1881. מייסדי המושבה האמריקנית שהגיעו לירושלים בציפייה לגאולה רוחנית הפכו בהדרגה לקהילה רב לאומית, א-טריטוריאלית, חילונית ויוצרת בת 56 משפחות, וחבריה הנהיגו יוזמות חברתיות, חינוכיות, רפואיות וכלכליות רבות בירושלים. את הביקורים תדריך רחל לב, אוצרת אוספי המושבה האמריקאית, והיא תספר בהם על תהליך הקמת הארכיון ועל חשיבותו להיסטוריוגרפיה המקומית. משך כל ביקור כ-45 דקות.
2 מפגשים ברישום מוקדם מוגבלים ל-15 משתתפים במפגש.
 
 
110.
ירושלים של ברזל
נקודת מפגש: רחוב הלני המלכה פינת הנביאים.
שבת, 28.10, 10:00.  
עבודות הברזל בירושלים מלמדות על ההיסטוריה הארוכה של בעלי המלאכה שפעלו בעיר במגוון טכניקות וסגנונות. את הסיור ידריכו אפולו לגיסימו – אמן ברזל ומומחה לשימור, ואדריכלית קרן קינברג – עוזרת אוצר התערוכה "ירושלים של פרטים", והוא יתחקה אחר עושר פרטי הברזל שלאורך רחוב הנביאים, חלקם מוצגים בתערוכה. משך הסיור כשעתיים.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
111.
בעקבות הקרמיקה
נקודת מפגש: מלון אמריקן קולוני, רחוב לואי ונסן 1.
שבת, 28.10, 15:00.   
שלושה דורות של אמנים יוצרים מאז תחילת המאה ה-20 ועד היום את הקרמיקה הארמנית הירושלמית, המוכרת מהשווקים והמוטבעת במבנים רבים בעיר. הסיור יסקור את המאפיינים של הדורות השונים וההשפעות עליהם – מהמסורת הטורקית, דרך הזיקה לקרמיקה הסינית עד לגיבוש הסגנון הירושלמי. הסיור בהדרכת ד"ר שרון לאור-סירק, חוקרת אמנות ותרבות האסלאם ואוצרת המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח; רחל לב, אוצרת אוספי המושבה האמריקאית במלון אמריקן קולוני ואדריכלית קרן קינברג ממוזיאון ישראל. משך הסיור כשעתיים וחצי והוא יסתיים ברחוב כורש.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
112.
פרטי עיצוב במושבה הגרמנית
נקודת מפגש: רחוב דוד רמז, מול התחנה הראשונה.
חמישי, 26.10, 17:00.  
אחד המאפיינים הבולטים בסביבה הבנויה של ירושלים הוא הקוסמופוליטיות הלשונית של הכתובות המוטבעות על חזיתות הבתים. עברית, ערבית, אנגלית, גרמנית הן רק כמה מהשפות שאפשר למצוא באלמנטים הבנויים בעיר, המתארים בדרך כלל את שם המבנה, בעליו, ציטוטים מכתבי הקודש ועוד. הסיור שיוביל רוני פלד ממוזיאון ישראל בעקבות תערוכת "ירושלים של פרטים" המתעדת בין היתר את פרטי הכתב במבני ירושלים, יתמקד בכתובות ובטקסטים המלמדים על הקהילה הטמפלרית ועל ירושלים בתקופת המנדט. משך הסיור כשלוש שעות.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
דף 6 מתוך 6< הדף הקודם    1   2   3   4   5   6   
תקנון האתר  |  ITdesigns :בניית אתרים  |