בתים מבפנים
איזור: פעילות: מועד:
דף 2 מתוך 7< הדף הקודם    1   2   3   4   5   6   7   הדף הבא >
21.
חזון המקדש המודרני על הר הצופים
נקודת מפגש: רחבת פרנק סינטרה בקמפוס הר הצופים.
שישי, 19.10, 10:00.  
מייסדי האוניברסיטה העברית שאפו לעצב את המוסד כ"מקדש לאומי" ואף רתמו מתכננים ואדריכלים לחזון זה. הסיור בהדרכת ד"ר יאיר פז – גיאוגרף ומרצה בכיר במכון שכטר ומחבר המאמר "האוניברסיטה העברית כמקדש לאומי חדש"– יתחקה אחר ימיה הראשונים של האוניברסיטה דרך התוכניות השונות ועד ימינו, וידון באיכויותיהם המיוחדות של הבניינים. משך הסיור כשעתיים.
יש להציג תעודה מזהה בכניסה לאוניברסיטה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
22.
קודש וחול באוניברסיטה העברית על ההר הצופים
נקודת מפגש: רחבת פרנק סינטרה בקמפוס.
חמישי, 18.10, 15:00. משך הסיור כשעתיים.  
בקמפוס דמוי החומה שנבנה אחרי מלחמת 1967 חבויים שרידי הקמפוס הראשון של האוניברסיטה העברית. הסיור בהדרכת ד"ר דיאנה דולב, שעבודת הדוקטורט שלה עוסקת בקמפוסים של האוניברסיטה העברית, ידמה מסע בזמן מראשיתה של האוניברסיטה בבית גריי-היל דרך התוכניות השונות ויעמוד על משמעותם המיוחדת של הבניינים שהיו לאגדה. הסיור יסתיים בבית הכנסת ע"ש הכט שתוכנן על ידי האדריכל רם כרמי.
יש להציג תעודה מזהה בכניסה לאוניברסיטה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
23.
המכון לארכיאולוגיה, האוניברסיטה העברית בירושלים
נקודת המפגש: רחבת ננסי רייגן, בהמשך הכביש הפנימי בקמפוס (שילוט בעלייה לרחבה).
חמישי, 18.10, 17:30-14:30.  
אירוע נגיש

אדריכלים: קרל רובין ויצחק יעבץ, 1941.

הצצה לאוסף המכון הארכיאולוגי של האוניברסיטה העברית שנמצא בבניין ההיסטורי בהר הצופים - בניין בסגנון הבינלאומי (שזכה בתחרות אדריכלית שבה שפטו אריך מנדלסון, זלמן שוקן ואלכסנדר קליין) אשר תוכנן כמוזיאון ומשמש כיום את המכון לארכיאולוגיה ללימודים ולמחקר. הבניין המקורי בעל שתי הקומות עוצב כגוש בצורת קובייה, בקווים ישרים עם שורת חלונות גבוהים באולמות התצוגה והאוספים, כדי להכניס לתוכם אור טבעי ולהדגיש את גובה התקרות. הסיור יתייחס לאדריכלות הבניין ולסיפור הקמתו. אולם המוזיאון המקורי, הסגור בדרך כלל לקהל ובו נמצאים אוספי המכון, ייפתח במיוחד במסגרת שעות הביקור.

הכניסה לקמפוס הר הצופים משער הכניסה הראשי להולכי רגל (ליד הכיכר מכיוון בית החולים הדסה).
כניסת נכים דרך החניון שבהמשך הכביש הפנימי, לקומה 3 ועלייה במעלית לקומת התצוגה (קומה 5).

בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.

 
 
24.
בית הכנסת הכט בקמפוס הר הצופים
נקודת מפגש: רחבת הפורום בכניסה לחנות אקדמון ספרים.
חמישי, 18.10, 14:30. משך הסיור כשעה.  
אירוע נגיש
אדריכל: רם כרמי, 1983.
סיור בהדרכת מר אריה סלומון, רכז דת ומסורת באוניברסיטה העברית. בסיור יוצג בית הכנסת האוניברסיטאי ע"ש הכט אשר תוכנן על ידי האדריכל רם כרמי כשיאו הרוחני של הקמפוס. המבנה צופה אל האגן הקדוש של ירושלים ונבנה עם החזרת האוניברסיטה לקמפוס הר הצופים לאחר מלחמת ששת הימים (נפתח לקהל בשנת 1983). מבנה בית הכנסת הוא בעל אלמנטים סמליים, הבולט שבהם הוא חלון תצפית גדול ממדים הממלא כמעט את כל קירו המערבי. זהו כותל המערב של בית הכנסת הקבוע בין שני ארונות הקודש וממנו נשקף נופה המרהיב של "ירושלים הבנויה".
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
25.
בית ספר מנדל
נקודת מפגש: בכניסה הראשית לגן הבוטני מול בניין המנהלה (שילוט משער הולכי הרגל).
חמישי, 18.10, 13:30. משך הסיור כשעה.  
אירוע נגיש
אדריכלים: קלמן מקקינל וווד (אדריכל מייקל מקקינל, ארצות הברית), אדריכל מקומי א. לרמן אדריכלים (אדריכלית תמי יניב). 2016.
סיור בהדרכת הראש האקדמי של בית הספר פרופסור ישראל יובל והאדריכלית תמי יניב, בבניין החדש והמדובר בקמפוס הר הצופים שנועד לשמש כאכסניה לתלמידים מצטיינים ולחוקרים בכירים ומשתרע על שטח של 4,600 מ"ר.
הרעיון האדריכלי של המבנה מבוסס על מיקומו הרגיש על קו פרשת המים שמפרידה בין מערב למזרח, בין יהודים לערבים, בין הישימון לארץ נושבת. רעיון זה מיתרגם לשפה אדריכלית של שקיפות וריבוי מבטים אל הנוף.
הכניסה לבניין דרך גשר המחבר את הגן הבוטני אל קומתו החמישית והעליונה של הבניין בנויה כפביליון שקוף, ומפינתו הצפון מזרחית הבנויה מזכוכית נשקף נוף מרהיב על מדבר יהודה, על הרי מואב ועל הכפר עיסאוויה.
האדריכל האמריקאי מייקל מקינל, שנבחר על ידי התורם מורטון מנדל, תכנן בין היתר את בניין עיריית בוסטון ששימש השראה לבנק ישראל בירושלים.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
26.
הגן הבוטני בהר הצופים
נקודת מפגש: בכניסה הראשית לגן הבוטני, מול בניין המנהלה (שילוט משער הולכי הרגל).
חמישי, 18.10, 10:30 ו-15:30.  
בית לשימור/סיור בנושא שימורמתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימאאירוע נגיש
ביקור בגן הבוטני לצמחי הבר של ישראל השוכן בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים. בגן מוצגים כיום כ-1,000 מיני צמחי בר. בסיורים יוצגו מגוון הנושאים שבגן: בוטניקה, ארכיאולוגיה והיסטוריה, והם יכללו ביקור בקבר ניקנור ובקברי פינסקר ואוסישקין והיכרות עם עבודתו של רן מורין בפרויקט שיקום הגן. הסיורים יסתיימו בביקור במרכז להוראת הטבע ע"ש משפחת פרחיה ובספריית הגן הבוטני ע"ש שמואל צבי טודר שנפל בגן בשנת 1959 בפעילות מבצעית.
את הסיורים ידריכו מנהל הגן ד"ר מני נוימן; האגרונומית יערה הכהן-פלסר; אוצרת הגן מיכל מונוסוב; והפסל והמתכנן הסביבתי רן מורין. משך הסיור כשעה.
2 סיורים ל-50 הבאים הראשונים.
 
 
27.
אדריכלות של הנצחה
מרכז המורשת גבעת התחמושת, רחוב זלמן שרגאי 5.
חמישי, 18.10, 10:00, 11:00, 12:00 ו-13:00 |    שישי, 19.10, 9:00, 10:00, 11:00 ו-12:00.  
אירוע נגיש
סיור מודרך בשני פרויקטים באתר גבעת התחמושת שהושלמו לאחרונה: גן ירושלים (כולל שביל התוכן שלאורכו) והיכל ההנצחה. בחזית גן ירושלים החדש, המשתרע על פני שבעה דונמים, שולבה סדרת לוחות המציגה את סיפורה של ירושלים מראשית העת החדשה עד מלחמת ששת הימים. היכל ההנצחה מוקדש ל-182 חללי המערכה על ירושלים ותכנונו התבסס על דרך הנצחה שונה מהמקובל הכוללת אלמנטים שונים כגון חזיון המחשה, מוזיקה, אש, מים, מסכי נגיעה וחפצים אישיים של הנופלים.
8 סיורים ל-40 הבאים הראשונים.
 
 
28.
בית החולים הצרפתי וכנסיית סנט לואי
רחוב שבטי ישראל 2.
שבת, 20.10, 12:00-9:00. סיור מודרך יצא בכל חצי שעה.  
בית לשימור/סיור בנושא שימוראירוע בלתי נגיש
ביקור בבניין בעל חזית מפוארת המשלבת אלמנטים רנסנסיים ובארוקיים. המבנה הוקם לפני כ-130 שנה כבית חולים ונקרא על שמו של לואי התשיעי מלך צרפת. בסיורים הקצרים שיובילו האחיות הנזירות יסופרו תולדותיו של בית החולים המשמש כיום כהוספיס לחולים סופניים בני כל הדתות, והם יכללו ביקור בכנסייה ובאחד מחדרי המבנה שבו נחשפו לאחרונה ציורי קיר שצוירו בידי הרוזן הצרפתי דה-פיילא לפני כ-120 שנה.
לא תתאפשר כניסה לגג ולמסדרונות המחלקות.
סיורים מוגבלים ל-40 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
29.
כיכר העיר
נקודת מפגש: המרכז לעיצוב אורבני, בית המודל, כיכר ספרא קומה מינוס 1.
חמישי, 18.10, 17:00.  
סיור עם אדריכלית דנה בורשטין, אדריכלית המרחב הציבורי בעיריית ירושלים, שייפתח בביקור במרכז לעיצוב אורבני שבו יוצגו מגמות פיתוח עכשוויות ועתידיות של המרחב הציבורי, וימשיך לסיור בכיכרות שלאורך רחוב יפו בעודן מתארגנות לקראת לילה: כיכר צה"ל, כיכר ג`נרלי, כיכר ציון, הדוידקה וכיכר ולרו שבחזית השוק. הסיור יעסוק במרכזיותן של הכיכרות במרחב העירוני כנקודות מפגש והתאספות אזרחית ויוצגו בו מיצבים שנבנו בכיכרות בשנים האחרונות, פעולות פיתוח שנעשו בהן ותוכניות עתידיות. משך הסיור כשעתיים.
סיור פתוח ל-30 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
30.
ספיד דיזיין
במבואה הראשית של בניין העירייה (בניין מספר 1), כיכר ספרא.
שישי, 19.10, 13:30-10:00.  
אירוע נגיש
איך להתאים חלל קטן למשפחה מתרחבת? איך לשלב בדירה פתרונות אחסון יעילים?
IID אגודת מעצבי הפנים בישראל מזמינה את תושבי ירושלים לקבל ייעוץ אדריכלי ועיצובי ללא תשלום ממעצבי פנים בכירים. המעצבים יעניקו שירותי ייעוץ בפגישות פרטיות בנות כחצי שעה שיתקיימו בחלל הפתוח של קומת המבואה שבבניין העירייה. המעצבים יסייעו לתושבים במציאת פתרונות לבעיות תכנוניות ועיצוביות על פי צורכיהם ובהתאמה לתנאי הדירה והבית.
שימו לב, כדי לקבל ייעוץ יש לבוא מצוידים בתוכנית הדירה או שרטוט של החלל (כולל מידות) ובתמונות.
IID אגודת מעצבי הפנים בישראל היא ארגון ותיק המאגד מאות חברים בעלי תואר אקדמי בעיצוב והנדסאים העוסקים בתכנון ובעיצוב פנים. מטרתה לקדם את המקצוע בישראל ולהגביר את המודעות לחשיבותם של מעצבי פנים מקצועיים.
פגישות הייעוץ על בסיס "כל הקודם זוכה".
 
 
31.
ישן וחדש בכיכר ספרא
נקודת מפגש: בכיכר ספרא, ליד הכניסה לבניין 3, מתחם כריות הבטון.
חמישי, 18.10, 12:00 (סיור בעברית) ו-16:00 (סיורים בעברית ובאנגלית).  
בית לשימור/סיור בנושא שימוראירוע נגיש
אדריכל: ג`ק א` דיאמונד; קולקר-קולקר-אפשטיין; אדריכל שימור: פיטר בוגוד, 1992.
סיור בקמפוס כיכר ספרא שיכלול ביקורים במבנים ההיסטוריים שבמתחם אשר הותאמו לשימוש עכשווי: בניין העירייה ההיסטורי מתקופת המנדט, חדר הכספות של בנק ברקליס ומבנה בית החולים הרוסי לשעבר. הסיור יסתיים בתצפית מרהיבה על כיכר צה"ל. משך הסיור כשעה וחצי.
2 סיורים ל-40 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
לפרטים: מרכז המבקרים של עיריית ירושלים: 02-6295363.
 
 
32.
נובוי ירוזלימה
מוזיאון אסירי המחתרות, משעול הגבורה 1, מגרש הרוסים.
חמישי, 18.10, 13:00 ו-16:00 | שישי, 19.10, 10:00 ו-12:00.   משך הסיורים כשעתיים.  
בית לשימור/סיור בנושא שימוראירוע בלתי נגיש
אדריכל: מרטין איוונוביץ` אפינגר, 1864.
סיורים בהדרכת מנהל המוזיאון, יורם תמיר, באחד החללים המרשימים בעיר ששימש במקור כאכסניית צלייניות רוסיות, ובתקופת המנדט הפך לבית סוהר שבו נכלאו גם אסירי המחתרות. בגלגולו השלישי הפך למוזיאון המוקדש למאבק המחתרות למען הקמת המדינה, ובו שחזור של בית הכלא המנדטורי על תאי האסירים, בתי המלאכה, בית הכנסת, תאי הצינוק והגרדום. בסיורים יושם דגש על אדריכלות המוזיאון ועל שימור מגרש הרוסים.
4 סיורים מוגבלים ל-40 הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
33.
חצר סרגיי
הלני המלכה 13.
שבת, 20.10, 13:00-10:00. סיורים בחצר יתקיימו בשעות 10:00 ו-11:30.   
בית לשימור/סיור בנושא שימור
אדריכל: פראנק גיאה, 1890. אדריכל שימור: אורי פדן, 2017.
בית פתוח וסיורים מודרכים באחד הבתים המפורסמים ביופיים בעיר, ששימש בעבר כאכסניה לצליינים רוסים וחזר באחרונה לשימושו המקורי. הסיור ב-10:00 יודרך על ידי פזית שביד, מנהלת קהילות ופעילות עירונית בחברה להגנת הטבע; הסיור ב-11:30 יודרך על ידי אדריכל אורי פדן, אדריכל השימור של המתחם.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
34.
קתדרלת השילוש הקדוש
רחוב שניאור חשין 6, מגרש הרוסים.
שבת, 20.10, 10:00, 11:00, 12:00 ו-13:00.   
הזדמנות להתוודע למבנה חשוב נוסף של הנוכחות הרוסית בירושלים – קתדרלת השילוש הקדוש. הכנסייה נבנתה על ידי החברה הארץ ישראלית הרוסית-אורתודוקסית הקיסרית (שפעלה בירושלים בתקופה העותומאנית) כדי לספק מרכז דתי מקומי לזרם הגדול של הצליינים הנוצרים שהגיע לעיר באותה עת, והיא שימשה בעיקר את הצליינים שהשתכנו באכסניות שבמגרש הרוסים. לאחר מלחמת העולם הראשונה ונפילת שלטון הצאר ברוסיה הפסיק זרם הצליינים ובכנסייה נותרו נזירים אחדים. לאחר קום המדינה חזרה לפעול ואף שופצה.
הכנסייה בנויה מאבן לבנה ולה שמונה מגדלי כיפות שבראשם צלבים (הכיפות היו צבועות במשך שנים בירוק ועתה הן מצופות נחושת). מבנה הכנסייה כולל אלמנטים רנסאנסיים כגון עיטורי אבן וציורי קיר מרהיבים של סצנות מתוך המסורת הפרבוסלאבית.
בית פתוח וסיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
35.
אבן ירושלמית 2.0
המרכז לעיצוב אורבני, בית המודל, כיכר ספרא, בניין 1, קומה אפס, עיריית ירושלים.
חמישי, 18.10, 19:30.  
בית לשימור/סיור בנושא שימוראירוע נגיש
ערב שבמהלכו תועלה הבנייה באבן בירושלים על שולחן הדיונים: האם האבן היא עדיין רוח המקום? באלו אופנים יש לחשוב על הבנייה באבן בעיר הגדלה והמשנה את פניה במהירות ואף עתידה לצמוח לגובה?
שאלות אלו עמדו בבסיס מחקר מקיף שערכו התוכנית לעיצוב אורבני בצלאל והמרכז לעיצוב אורבני הפועל תחת אדריכל העיר ירושלים בשנה האחרונה. מטרת המחקר היא מעשית: להציע כלים לחשיבה מחודשת על האבן ועל מדיניות השימוש בה. זו הפעם הראשונה שתהליך העבודה יוצג במלואו לקהל הרחב, על היבטיו העירוניים, התכנוניים, התרבותיים והסביבתיים. לאחר הצגת הדברים יתקיים דיון בתובנות השונות ובכמה תרחישי עתיד אפשריים לנופים האורבניים של ירושלים ומקומה של האבן בהם.
דוברים: ד"ר אדריכלית אלס ורבקל, ראש המחלקה לארכיטקטורה, בצלאל; אדריכל ייטב בוסירה – DYCommonPlanningואדריכל אורי שלום – סטודיו Stability.
דיון פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
36.
משכנה החדש של הספרייה הלאומית
נקודת מפגש: שער אתר הבנייה ברחוב קפלן, סמוך לצומת הרחובות קפלן ורופין.
שישי, 19.10, 12:00.  
אירוע בלתי נגיש
אדריכלים: הרצוג ודה-מרון (שווייץ); מן שנער אדריכלים (ישראל).
סיור חוץ באתר ההקמה של בניין הספרייה הלאומית החדש ההולך ונבנה בימים אלו בקריית הלאום בירושלים, מול בניין הכנסת ובשכנות למוזיאון ישראל. במסגרת הסיור ייתן אדריכל אמיר מן, האדריכל האחראי על הפרויקט (בעיצובם של האדריכלים הבינלאומיים ז`ק הרצוג ופייר דה מרון) סקירה כללית על המבנה באמצעות הדמיות ובעזרת מודל המבנה הניצב באתר וממחיש בקנה מידה 1:1 את ביצוע חזיתות המבנה המיוחדות ואת חומרי הבנייה. הביקור יאפשר גם צפייה מרחוק בהתקדמות עבודות השלד של הקומות התת קרקעיות. הסיור מטעם מרכז המבקרים של הספרייה הלאומית.
הסיור מתקיים באתר בנייה וההשתתפות בו מותנית בציות להוראות הבטיחות באתר.
סיור מוגבל ל-30 משתתפים ברישום מוקדם.
 
 
37.
ירושלים הקולוניאלית
נקודת מפגש: רחבת הכניסה לשער יפו.
שישי, 19.10, 14:00.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
מדיניות הבנייה באבן בירושלים היא נגזרת ישירה של תפיסת הבריטים את ירושלים בכלל ואת העיר העתיקה בפרט. תפיסה זו ממשיכה להכתיב את התפתחותה של העיר ולהשפיע על נופה הבנוי. מקורותיה של תפיסה זו בתקופת שלטון המנדט הבריטי אשר נמשכה כ-30 שנה. באותן השנים שלטה בריטניה בכשליש משטח העולם, ותחת שלטונה תוכננו ונבנו עשרות ערים, חדשות וישנות.
האופן שבו תכננו הבריטים את ירושלים הושפע מניסיונם כאומה קולוניאלית ברחבי העולם אך גם מתפיסתה של ירושלים כעיר קדושה, עתיקה ומסורתית. הסיור בהדרכת ד"ר נועה הייזלר רובין, יעסוק בהשפעות אלו על ירושלים, אז והיום, ויבדוק כיצד מתיישב המושג "עיר קולוניאלית" עם מעמדה של ירושלים כעיר הקודש ומהו הקשר בין אלו לבין תנועת האמנויות והאומנויות (Arts&Crafts) ולתכנון הפופולרי של ערי גנים.
הסיור יתמקד בתכנונה של ירושלים בסביבת שער יפו ולאורך החומות ויסקור את השינויים לאורכו של ציר עירוני מרכזי – דרך חברון. הסיור יסתיים בבית אות המוצר.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
38.
המכון הפיני שלהבת
רחוב שבטי ישראל 25.
חמישי, 18.10, 11:00, 13:00 ו-15:00 (הדרכות בעברית);   12:00, 14:00 ו-16:00 (הדרכות באנגלית) |    שישי, 19.10, 9:00 (הדרכה באנגלית), 10:00 (הדרכה בעברית).  
בית לשימור/סיור בנושא שימוראירוע בלתי נגיש
אדריכל הבית התחתון: קונרד שיק, 1887. אדריכלי הבית העליון: אפשטיין אדריכלים, 1963.
ביקור במתחם המשמש כמשכנו של המכון הפיני האוונגליסטי-לותרני, אחד מ-30 מכונים דומים המפוזרים בעולם. המכון מתפקד כבית לארגוני סיוע הומניטרי. במתחם מתארחות כנסיות שונות המשתמשות במתקניו לצורכי התכנסות, שירה ותפילה. המבנה התחתון, העובר בימים אלה שימור ושיפוץ, תוכנן על ידי קונרד שיק והוא אחד המבנים הראשונים שנבנו מחוץ לחומות העיר העתיקה. במסגרת הסיורים יוצגו המבנים במתחם והפעילות במכון.
8 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
39.
שימור מול פיתוח ברחוב הנביאים
נקודת מפגש: רחוב הנביאים פינת שטראוס, מול בית החולים ביקור חולים.
שבת, 20.10, 9:30. משך הסיור כשלוש שעות.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
סיור לאורך הרחוב שכונה בעבר "הרחוב האחורי" והחל להיבנות במחצית השנייה של המאה ה-19 עם היציאה מהעיר העתיקה הצפופה. הסיור שבהדרכת מורת הדרך צילה גרא יתחקה אחר סיפור הקמתו, סגנונות הבנייה המאפיינים אותו, המוטיבציה שהובילה את בתי החולים והמוסדות השונים להתמקם בו, וגם סיפוריהן של הדמויות המפורסמות שהתגוררו בו או תקעו בו יתד. הסיור יכלול כניסה לבית תבור. שימו לב שלא תותר כניסה לבית תבור עם נשק.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
40.
בית הספר האנגליקני הבינלאומי
רחוב הנביאים 82.
שבת, 20.10, 16:00-10:00.  
אדריכל: ברספורד פייט (אנגליה), 1897.
בואו לגלות מתחם המסתתר מאחורי חומה במרכז העיר ובתוכו מבנה בצורת פרסה הטובל בגן מוצל. המבנה שימש בראשיתו כבית חולים מודרני של האגודה האנגליקנית, וסביבו ניטע גן רחב ידיים לצמחי מרפא ששימש גם כמקום מרגוע לחולים. במלחמת השחרור אירח המבנה את בית החולים הדסה, וכיום הוא משמש כבית ספר אנגליקני. הסיורים ייפתחו בפרזנטציה קצרה על תולדות המבנה. סיור ל-25 משתתפים יצא מדי שעה עגולה, סיור אחרון ב-16:00. לא תהיה אפשרות להתהלך במתחם באופן עצמאי.
סיורים ל-25 הבאים הראשונים בכל סבב. אין צורך ברישום מוקדם.
 
דף 2 מתוך 7< הדף הקודם    1   2   3   4   5   6   7   הדף הבא >
תקנון האתר  |  ITdesigns :בניית אתרים  |